Kamilla Schmidt

Tłumacz przysięgły języka niemieckiegoO mnie Tłumaczenia pisemne Tłumaczenia ustne Doradztwo językowe Kontakt
alt

Jestem tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego, wpisanym na Listę Tłumaczy Przysięgłych prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości pod numerem TP/64/09. Firma zarejestrowana na moje nazwisko istnieje od roku 2003 i świadczy usługi dla klientów w Polsce i za granicą.       >> więcej

alt alt

Tłumaczenia pisemne
Tłumaczę teksty różnego rodzaju, od dokumentów oficjalnych, urzędowych i sądowych, przez teksty reklamowe, artykuły prasowe i naukowe, beletrystykę aż do prywatnej korespondencji.       >> więcej

Tłumaczenia ustne
Tłumaczenia ustne konsekutywne towarzyszą różnym okazjom - od prezentacji biznesowych i negocjacji poprzez szkolenia aż do rodzinnych spotkań w kameralnym gronie.       >> więcej

Doradztwo językowe i optymalizacja tekstów w języku polskim
Teksty reklamowe, zaproszenia czy oferty osiągają zamierzony cel tylko wtedy, kiedy są właściwie sformułowane. Skuteczny tekst jest:
- jasny i przejrzysty,
- zrozumiały,
- przyciągający uwagę,
- wolny od błędów,
- napisany językiem korzyści,
- dostosowany do oczekiwań i potrzeb odbiorcy, do jego narodowości, przyzwyczajeń, wieku, płci, zainteresowań, aktualnej sytuacji społecznej, ekonomicznej itp.

Językoznawstwo, pisanie tekstów użytkowych i beletrystyki oraz zagadnienia skutecznej komunikacji to nie tylko moje studia i wieloletnia, codzienna praktyka zawodowa. To przede wszystkim moja pasja.

Przez pięć lat pracowałam jako dziennikarka w radiu i mediach drukowanych. Mam praktykę w działach PR dużych organizacji w Polsce i Niemczech. Zdarza mi się przemawiać publicznie, prowadzić duże imprezy typu koncerty, pokazy, absolutoria. W mojej dotychczasowej karierze zawodowej nagrywałam reklamy, audiobooki, zapowiedzi audio dla centrów handlowych czy do automatycznych biur obsługi klienta. Dużą część tekstów, które tłumaczę, stanowią materiały reklamowe, katalogi i oferty.

Optymalizuję teksty gotowe lub istniejące dopiero w zarysie. Świetne efekty przynosi optymalizacja gotowych tłumaczeń z innych języków – pod kątem nowych zastosowań.

Gorąco zachęcam do odświeżania tekstów napisanych jakiś czas temu. Język polski cały czas się rozwija, a foldery reklamowe, ulotki czy strony www bardzo szybko tracą swoją świeżość i siłę przyciągania nowych klientów.

alt alt

Linki
jestem tutaj

alt

Siedziba firmy znajduje się w Komornikach k. Poznania. Proszę o wcześniejsze umówienie spotkania pod numerem telefonu 504 864 333.
Aby otrzymać bezpłatną, niezobowiązującą wycenę tłumaczenia, proszę wypełnić formularz.

alt
alt alt
Copyright © Kamilla Schmidt 2013 O mnie | Tłumaczenia pisemne | Tłumaczenia ustne | Doradztwo językowe | Kontakt alt
alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt